Alex Paulsen ma przed sobą wyjątkowo intensywne tygodnie. Najpierw bramkarz Lechii Gdańsk powalczy o utrzymanie w PKO Ekstraklasie, a później dołączy do reprezentacji Nowej Zelandii, która po 16 latach wraca na mistrzostwa świata. Darren Bazeley ogłosił 26-osobową kadrę, a nazwisko golkipera znalazło się na liście powołanych.
Alex Paulsen z powołaniem na mistrzostwa świata
Selekcjoner reprezentacji Nowej Zelandii Darren Bazeley wskazał zawodników, którzy pojadą na mundial rozgrywany w Ameryce Północnej. Wśród trzech bramkarzy znalazł się Alex Paulsen, występujący obecnie w Lechii Gdańsk.
23-latek przebywa w Polsce na wypożyczeniu z Bournemouth i w ostatnich miesiącach łączy walkę o miejsce w klubie z rywalizacją o pozycję w drużynie narodowej. O bluzę z numerem jeden w kadrze Nowej Zelandii konkuruje przede wszystkim z Maksem Crocombe’em.
Lechia Gdańsk wciąż walczy o utrzymanie
Zanim Paulsen skupi się na reprezentacji, czeka go najważniejszy finisz sezonu w barwach Lechii. Gdański klub na dwie kolejki przed końcem rozgrywek znajduje się w strefie spadkowej i wciąż musi walczyć o pozostanie w PKO Ekstraklasie.
Dla bramkarza będzie to więc wymagające przejście z ligowej presji do mundialowych przygotowań. Lechia potrzebuje punktów, a Paulsen może odegrać ważną rolę w końcówce sezonu.
Nowa Zelandia wraca na wielką scenę
Nowa Zelandia będzie jedynym przedstawicielem Oceanii na mistrzostwach świata. Dla tej reprezentacji to powrót na mundial po 16 latach. Poprzedni występ na takim turnieju pamięta między innymi Chris Wood, kapitan i największa gwiazda zespołu.
W kadrze znalazło się wielu piłkarzy grających poza ojczyzną i Australią. Zagraniczne ligi reprezentuje 15 z 26 powołanych zawodników, co pokazuje, jak mocno zmienił się profil drużyny od poprzedniego mundialowego występu.
Z kim zagra Nowa Zelandia na MŚ 2026?
Przed turniejem Nowa Zelandia rozegra prestiżowy sparing z Anglią, zaplanowany na 6 czerwca. Będzie to ważny sprawdzian przed rywalizacją w grupie G.
Na mistrzostwach świata zespół Darrena Bazeley’a zmierzy się z Iranem w Los Angeles, a następnie z Egiptem i Belgią w Vancouver. To wymagający zestaw rywali, ale dla Nowej Zelandii sam powrót na turniej jest już dużym wydarzeniem.
Kadra Nowej Zelandii na mundial
- Bramkarze: Max Crocombe, Alex Paulsen, Michael Woud.
- Obrońcy: Tyler Bindon, Michael Boxall, Liberato Cacace, Francis De Vries, Callan Elliot, Tim Payne, Nando Pijanker, Tommy Smith, Finn Surman.
- Pomocnicy: Lachlan Bayliss, Joe Bell, Alex Rufer, Marko Stamenic, Ryan Thomas.
- Napastnicy i skrzydłowi: Kosta Barbarouses, Matt Garbett, Eli Just, Callum McCowatt, Ben Old, Jesse Randall, Sapreet Singh, Ben Waine, Chris Wood.