Ruch Chorzów kontynuuje przebudowę kadry po sezonie zakończonym na siódmym miejscu w I lidze. Z klubem rozstał się Piotr Ceglarz, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Doświadczony skrzydłowy może teraz szukać nowego zespołu jako wolny zawodnik.
Piotr Ceglarz odchodzi z Ruchu Chorzów
Ruch Chorzów poinformował o zakończeniu współpracy z Piotrem Ceglarzem. Umowa 33-letniego zawodnika miała obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku, ale strony zdecydowały się na wcześniejsze rozstanie.
To kolejne odejście z zespołu po zakończeniu sezonu. Wcześniej klub pożegnał już między innymi Bartłomieja Gradeckiego, Mateusza Szwocha oraz Mohameda Mezghraniego.
Krótki pobyt przy Cichej
Ceglarz trafił do Ruchu latem poprzedniego roku po sześciu sezonach spędzonych w Motorze Lublin. W lubelskim klubie pełnił funkcję kapitana i należał do ważnych postaci drużyny.
W Chorzowie jego rola zmieniała się w trakcie sezonu. Jesienią częściej pojawiał się w podstawowym składzie, ale wiosną musiał pogodzić się z mniejszą liczbą minut.
Liczby Ceglarza w Ruchu
W minionych rozgrywkach skrzydłowy rozegrał 29 spotkań. Zdobył pięć bramek i zanotował trzy asysty.
To solidny dorobek, ale nie wystarczył, by pozostać w planach klubu na kolejny sezon. Ruch po siódmym miejscu w tabeli zdecydował się na wyraźne zmiany kadrowe.
Ruch przebudowuje zespół
Rozwiązanie kontraktu z Ceglarzem wpisuje się w szersze porządki przy Cichej. Klub chce odświeżyć kadrę i przygotować zespół do walki o lepszy wynik w kolejnym sezonie.
Na razie nie wiadomo, gdzie były młodzieżowy reprezentant Polski będzie kontynuował karierę. Jako wolny zawodnik może jednak szybko znaleźć nowy klub.