fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Play-offy NBA: Jak działają?

Play-offy NBA: Jak działają?

Play-offy NBA to najważniejsza faza sezonu, w której rywalizują najlepsze drużyny ligi o tytuł mistrza NBA. Play-offy składają się z czterech rund, w których drużyny rywalizują ze sobą w serii najlepszych meczów (best-of-seven).

Jakie drużyny biorą udział w fazie play-off?

W fazie play-off biorą udział osiem najlepszych drużyn z każdej z konferencji NBA. Zespoły te są ustalane na podstawie klasyfikacji końcowej sezonu zasadniczego. Zespoły, które zajęły pierwsze sześć miejsc w tabeli, automatycznie awansują do fazy play-off. Pozostałe drużyny rywalizują w turnieju play-in, z którego dwie drużyny z każdej z konferencji awansują do fazy play-off.

Jak wygląda drabinka play-offów?

Drabinka play-offów składa się z czterech rund. W pierwszej rundzie drużyny zagrają ze sobą w parach, w formule best-of-seven. Zwycięzcy awansują do kolejnej rundy, gdzie ponownie rywalizują ze sobą w parach. Zawodnicy grają aż do skutku, aż do wyłonienia mistrza NBA.

Kiedy odbywają się play-offy w NBA 2023?

Play-offy w NBA 2023 rozpoczną się 15 kwietnia czasu lokalnego i potrwają do najpóźniej 19 czerwca, w przypadku konieczności rozegrania siedmiu spotkań w finale. Wszystkie mecze play-offów będą transmitowane na żywo przez wiele stacji telewizyjnych na całym świecie, w tym przez polskie stacje sportowe.

Jakie są zasady rozgrywania meczów w play-offach NBA?

W play-offach NBA mecze są rozgrywane w formule best-of-seven. Oznacza to, że drużyny muszą wygrać cztery mecze, aby przejść do kolejnej rundy. W przypadku remisu po siedmiu meczach, gra się dodatkowy mecz, który wyłoni zwycięzcę. W meczach play-offów obowiązują tzw. „tiebreakery”, które decydują o kolejności drużyn w przypadku równej liczby zwycięstw.

Jakie drużyny rywalizują ze sobą w NBA 2023?

W fazie play-off NBA 2023, rywalizować będą osiem drużyn z każdej z konferencji. W tej chwili nie jest jeszcze znana dokładna drabinka play-offów, ponieważ turniej play-in nie został jeszcze rozegrany.