fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podwójna szansa u bukmachera jak grać?

Na rynku bukmacherskim istnieje wiele opcji zakładów mających pomóc w zwiększeniu szans na wygraną. Jedną z nich jest podwójna szansa, czyli jeden z popularniejszych rodzajów zakładów u legalnych bukmacherów internetowych. Zastanawiasz się jak wykorzystać zakłady na podwójną szansę? Nie wiesz, co można w ten sposób obstawiać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania, które umożliwią Ci regularne wygrywanie u bukmachera!

Podwójna szansa u bukmachera – co to jest i jak grać?

Legalni bukmacherzy online udostępniają swoim graczom wiele rynków zdarzeń, dzięki czemu każdy typer, niezależnie od swojego poziomu doświadczenia, znajdzie rozwiązanie dostosowane do jego wymagań. Rynki bukmacherskie różnią się pomiędzy poszczególnymi platformami, ale najczęściej oferują podobny zakres typów – od najprostszych zakładów na zwycięzcę meczu, przez typy poniżej / powyżej na bramki, kartki, czy rzuty rożne, aż po handicapy i zakłady half time / full time. Warto przy tym pamiętać, że bukmacherzy internetowi mają w zanadrzu także zakłady, które łączą w sobie więcej niż jedno zdarzenie, co minimalizuje ryzyko i zwiększa szanse na wygraną.

Jednym z takich wariantów jest zakład podwójna szansa. Taki typ oferuje graczom możliwość obstawienia aż dwóch rezultatów w ramach jednego zdarzenia. Umiejętne korzystanie z tej opcji pozwala zwiększyć częstotliwość wygranych w zakładach sportowych – zwłaszcza w przypadku kuponów AKO i długich taśm bukmacherskich. Należy jednak pamiętać o tym, że chociaż zakłady podwójnej szansy mają wiele zalet, to trzeba zdawać sobie też sprawę z ich wad i nie korzystać z nich w ciemno.

Co to jest podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

Podwójna szansa, znana również jako „double chance”, to rodzaj zakładu bukmacherskiego, który jak sama nazwa wskazuje, podwaja szanse na wygraną. Klasyczne zakłady trójdrogowe (1X2) pozwalają obstawiać jeden z trzech scenariuszy zakończenia spotkania – wygranej gości, remisu i zwycięstwa gospodarzy. W tym wypadku możemy uznać, że szanse poprawnego wytypowania rezultatu wynoszą 33%.

Gdy zdecydujesz się obstawić zakład z podwójną szansą, prawdopodobieństwo rośnie aż do 66%. Wszystko dzięki temu, że w ramach jednego typu wskażesz aż dwa z trzech zdarzeń – przykładowo zwycięstwo gospodarzy oraz remis. Co więcej, w obu przypadkach wygrasz tyle samo!

Wszystko co musisz wiedzieć typując podwójną szansę

Strategia z obstawianiem podwójnej szansy to skuteczny sposób na zminimalizowanie ryzyka, z jakim związane są zakłady bukmacherskie. Jednak aby dobrze wykorzystać takie rodzaje zakładów, należy dokładnie zrozumieć, czym jest podwójna szansa, jakie są jej rodzaje i w których dyscyplinach najlepiej ją wykorzystać obstawiając mecze.

Jak działa zakład z podwójną szansą?

Zazwyczaj w standardowym zakładzie trójstronnym wybieramy między wygraną gospodarzy, wygraną gości lub remisem. Jednak zakłady podwójnej szansy rozszerzają te opcje, umożliwiając obstawianie dwóch z trzech wyników jednocześnie.

Na przykład, jeśli uważasz, że mecz pomiędzy drużyną A i drużyną B zakończy się remisem lub wygraną drużyny A, możesz wybrać opcję 1X. Oznacza to, że jeśli mecz zakończy się remisem lub zwycięstwem drużyny A, zakład zostanie rozliczony jako wygrany. Jeśli natomiast wygra drużyna B, zakład zostanie uznany za przegrany.

Rodzaje podwójnej szansy

W przypadku zakładu podwójna szansa masz do wyboru trzy różne typy bukmacherskie:

 • 1X – wygrają gospodarze lub remis,
 • X2 – wygrana gości lub remis,
 • 12 – typ na wygraną gospodarzy lub gości, remis oznacza przegraną.

W każdym ze scenariuszy w podwójnej szansie zakład zostaje wygrany, jeżeli jeden z dwóch przewidzianych rezultatów zostanie osiągnięty. Zysk jest mniejszy niż w typowych zakładach bukmacherskich 1X2, ale szanse na wygraną są zdecydowanie większe.

Podwójna szansa – dyscypliny

Typowanie podwójnej szansy możliwe jest we wszystkich dyscyplinach, w których dostępne są zakłady trójdrogowe. Oznacza to, że najbardziej popularne zakłady na podwójną szansę dotyczą tych sportów pozwalających na to, że padnie remis. Tym samym z takiej opcji nie skorzystamy w zakładach bukmacherskich na wynik meczu tenisa ziemnego, siatkówki, czy Formuły 1. Gdzie zatem obstawiać podwójną szansę?

Podwójna szansa w piłce nożnej

Piłka nożna to zdecydowanie najlepszy sport do wykorzystania korzyści płynących z wyboru zakładów typu podwójna szansa. To właśnie tutaj podziały punktów są codziennością i to nie tylko w przypadku wyrównanych meczów, ale i pojedynków faworytów z underdogami. Idealnym przykładem może być forma Manchesteru City w zeszłym sezonie. Obywatele na swoim boisku wygrywali praktycznie każdy mecz, natomiast podczas pucharowych wyjazdów regularnie remisowali. To właśnie wtedy obstawianie podwójnej szansy minimalizowało ryzyko i gwarantowało wygraną z kuponu nawet w przypadku remisu.

Gdzie jeszcze obstawiać podwójną szansę?

Przy podwójnej szansie mają sens jedynie sporty, w których przy zdarzeniach trzydrogowych dość często zdarzają się remisy. Właśnie dlatego typowanie wygranej jednej z drużyn lub podziału punktów sprawdza się w:

 • piłce ręcznej,
 • hokeju na lodzie,
 • rugby.

Gdzie można grać podwójną szansę?

Zakłady na podwójną szansę dostępne są praktycznie u wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Jak zatem wybrać najlepszą stronę lub aplikację mobilną?

Podwójna szansa w różnych dyscyplinach sportowych

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy podwójna szansa u danego bukmachera dotyczy wybranej przez Ciebie dyscypliny. Przykładowo dla meczów koszykówki takie zdarzenia są bardzo rzadko spotykane, gdy dla piłki nożnej jest to podstawa w każdej ofercie.

Kursy na podwójną szansę

Porównaj również kursy na podwójną szansę dla tych samych spotkań u różnych bukmacherów. Pamiętaj o tym, że kursy ustalane są na podstawie dokładnej analizy sportowej, ale na wysokość kursów ma wpływ także prowizja bukmachera.

Bonusy bukmacherskie

Na koniec nie zapominaj o bonusach bukmacherskich. Zanim założysz konto, sprawdź, jakie bonusy powitalne oraz promocje dla stałych graczy otrzymasz. Jeśli zależy Ci na wysokim bonusie powitalnym w pierwszej kolejności zerknij na ofertę ETOTO, gdzie z kodem bonusowym „ETOTO400” możesz zgarnąć 2000 PLN od pierwszych wpłat depozytów + darmowe zakłady o wartości 252 PLN!

Podwójna szansa – na co zwrócić uwagę i jak typować?

Zakłady podwójnej szansy mogą być jedną z głównych strategii podczas typowania piłki nożnej – w tym Premier League. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet przy niewielkim ryzyku takich typów, wciąż należy się do tego odpowiednio przygotować. Chcesz zacząć typować podwójną szansę i zacząć wygrywać? Oto kilka kluczowych porad:

 • Zwracaj uwagę na kursy – Podwójna szansa minimalizuje ryzyko, ale przy tym sprawia, że kursy są zdecydowanie niższe. Jeśli chcesz osiągnąć wysoki kurs kuponu, musisz w tym wypadku zdecydować się na zakłady łączone.
 • Postaw na dokładną analizę – Sprawdzenie formy drużyny, ostatnich wyników i ewentualnych kontuzji to podstawa w skutecznym obstawianiu meczów. W zakładach typu podwójna szansa warto też dokładnie analizować historię bezpośrednich spotkań oby zespołów. Gdy w meczu bierze udział silny faworyt i underdog, wykorzystanie zakładów podwójnej szansy zapewnia zysk, nawet jeśli potencjalnie słabsza drużyna zapewni sobie remis.
 • Wykorzystaj podwójną szansę w trudnych spotkaniach – W meczach, w których wynik jest trudny do przewidzenia, zakłady podwójnej szansy mogą być rozsądnym wyborem. Obejmując dwa możliwe wyniki, zwiększasz swoje szanse na zgarnięcie wygranej.

Zalety i wady podwójnej szansy

Zalety zakładów na podwójną szansę:

 • Większe szanse na wygraną – W przypadku zakładów podwójnej szansy szanse na wygraną są znacznie wyższe w porównaniu do tradycyjnych zakładów trójdrogowych. Zamiast polegać na jednym wyniku, typujesz dwa możliwe wyniki, zmniejszając ryzyko i zwiększając swoje szanse na udany zakład.
 • Ograniczenie ryzyka – Zabezpieczając swoje zakłady za pomocą opcji podwójnej szansy, skutecznie ograniczasz ryzyko związane z niepewnymi wynikami.
 • Wszechstronność – Zakłady podwójnej szansy pozwalają na większą elastyczność w obstawianiu. Dostosowuje się do różnych stylów obstawiania i preferencji ryzyka, oferując atrakcyjną opcję zarówno dla ostrożnych graczy, jak i tych, którzy szukają wyższych kursów.

Podwójna szansa – minusy:

 • Niższe kursy – Obejmując dwa rezultaty w ramach jednego zakładu, kursy oferowane w zakładach podwójnej szansy są dużo niższe w porównaniu z tradycyjnymi zakładami trójstronnymi. Ta redukcja kursów odzwierciedla zmniejszone ryzyko związane z zakładem.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o podwójną szansę

 1. Czym jest podwójna szansa u bukmachera?

Podwójna szansa to rodzaj zakładu bukmacherskiego, który podwaja szanse na wygraną. W ramach jednego typu typujesz aż dwa z trzech możliwych zdarzeń – przykładowo zwycięstwo gospodarzy oraz remis. W obu przypadkach wygrasz tyle samo!

 1. Jakie są rodzaje podwójnej szansy?

W przypadku zakładu podwójna szansa gracz ma do wyboru trzy różne typy: 1X – wygrają gospodarze lub remis, X2 – wygrana gości lub remis, 12 – typ na wygraną gospodarzy lub gości, remis oznacza przegraną.

 1. Jak działa zakład z podwójną szansą?

Zakłady podwójnej szansy umożliwiają obstawianie dwóch z trzech możliwych wyników jednocześnie. Jeżeli jedno z dwóch przewidzianych wyników zostanie osiągnięte, zakład zostaje wygrany.

 1. W których dyscyplinach najlepiej obstawiać podwójną szansę?

Typowanie podwójnej szansy możliwe jest we wszystkich sportach, w których istnieje prawdopodobieństwo, że padnie remis – na przykład w piłce nożnej, piłce ręcznej, hokeju na lodzie.

 1. Gdzie można obstawiać podwójną szansę?

Zakłady na podwójną szansę dostępne są praktycznie u wszystkich legalnych polskich bukmacherów – w tym ETOTO.

 1. Czy podwójna szansa zawsze zwiększa szanse na wygraną?

Tak, podwójna szansa zwiększa prawdopodobieństwo wygranej do 66% zamiast standardowych 33% w klasycznych zakładach trójdrogowych.

 1. Dlaczego warto obstawiać podwójną szansę w piłce nożnej?

Piłka nożna to sport, w którym często zdarzają się remisy, nie tylko w przypadku wyrównanych meczów, ale i pojedynków faworytów z underdogami. Obstawianie podwójnej szansy minimalizuje ryzyko i gwarantuje wygraną z kuponu nawet w przypadku remisu.

POLECANE

 Banner