Losowanie nowego sezonu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych przyniosło sporo emocji także z polskiej perspektywy. Industria Kielce i Orlen Wisła Płock poznały rywali w fazie grupowej, a już teraz wiadomo, że obie drużyny czekają wymagające starcia. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo interesująco, bo rozgrywki zostały rozszerzone do 24 zespołów, co oznacza jeszcze więcej mocnych rywali i hitowych pojedynków.
Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych w nowym formacie
Nadchodzący sezon przyniesie istotną zmianę w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach piłki ręcznej w Europie. Liga Mistrzów została rozszerzona do 24 drużyn, które podzielono na sześć grup po cztery zespoły.
To oznacza większą liczbę spotkań na wysokim poziomie i jeszcze trudniejszą drogę do końcowego sukcesu. Dla polskich kibiców najważniejsze pozostaje jednak to, że w elitarnym gronie ponownie znalazły się dwa krajowe zespoły — Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock.
Na dzień przed losowaniem poznaliśmy podział na koszyki. Mistrz Polski trafił do drugiego koszyka, a wicemistrz kraju znalazł się w trzecim. Dzięki temu oba zespoły uniknęły kilku najmocniejszych rywali już na starcie.
Industria Kielce trafiła do grupy F
Zespół z Kielc może mówić o wymagającym, ale bardzo interesującym losowaniu. Industria zagra w grupie F, gdzie czekają ją starcia z mistrzem Niemiec oraz zespołami z Norwegii i Szwajcarii.
Największym rywalem kielczan będzie SC Magdeburg. Niemiecki klub to aktualny mistrz Bundesligi i jedna z najmocniejszych drużyn w Europie. W poprzednim sezonie zespół z Magdeburga zakończył rozgrywki Ligi Mistrzów na podium.
Kolejnym rywalem będzie Kolstad Handball. To przeciwnik dobrze znany Industrii, bo oba zespoły rywalizowały już ze sobą w poprzednim sezonie. Wówczas dwa zwycięstwa odnieśli kielczanie.
Stawkę uzupełnia HC Kriens-Luzern ze Szwajcarii. Ten zespół nie występował w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów. Szwajcarzy grali w Lidze Europejskiej, gdzie zakończyli rywalizację na etapie fazy grupowej.
Orlen Wisła Płock z trudnym zadaniem w grupie B
Bardzo ciekawie zapowiada się także rywalizacja Orlen Wisły Płock. Nafciarze trafili do grupy B, która wydaje się jedną z bardziej wyrównanych w całej stawce.
Najmocniejszym rywalem płocczan będzie HBC Nantes. Francuski zespół w poprzednim sezonie dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i pozostaje jednym z czołowych klubów Europy.
W grupie znalazł się także MT Melsungen. Niemiecka drużyna ma za sobą świetny sezon, zakończony triumfem w Lidze Europejskiej. To pokazuje, że Wisłę czekają bardzo wymagające mecze.
Czwartym uczestnikiem grupy jest HC Vardar 1961 Skopje. Klub z Macedonii Północnej ma ogromne europejskie doświadczenie i zawsze potrafi być niewygodnym rywalem.
Pełny podział grup Ligi Mistrzów
Grupa A
- One Veszprem HC
- Fuechse Berlin
- FC Porto
- RK Partizan Belgrad
Grupa B
- HBC Nantes
- MT Melsungen
- Orlen Wisła Płock
- HC Vardar 1961 Skopje
Grupa C
- Aalborg Handbold
- Paris Saint-Germain HB
- HC Zagrzeb
- RK Celje Pivovarna Lasko
Grupa D
- Sporting CP
- OTP Bank-Pick Szeged
- GOG
- IFK Kristianstad
Grupa E
- FC Barcelona
- Montpellier HB
- Dinamo Bukareszt
- Aarhus Haandbold
Grupa F
- SC Magdeburg
- Industria Kielce
- Kolstad Handball
- HC Kriens-Luzern
Polskie kluby przed dużym wyzwaniem
Losowanie pokazało, że zarówno Industria Kielce, jak i Orlen Wisła Płock będą musiały od początku wejść na bardzo wysoki poziom. W Lidze Mistrzów nie ma łatwych przeciwników, a nowy format dodatkowo podnosi poziom rywalizacji.
Kielczanie trafili do grupy z wyraźnym faworytem w postaci Magdeburga, ale mają argumenty, by walczyć o wysoką pozycję. Wisła z kolei znalazła się w niezwykle wyrównanej stawce, gdzie każdy mecz może mieć ogromne znaczenie.
Jedno jest pewne — nowy sezon Ligi Mistrzów zapowiada się wyjątkowo interesująco, a polskie zespoły znów będą chciały odegrać znaczącą rolę w walce o europejskie sukcesy.