fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rodzaje kuponów bukmacherskich – SOLO, AKO, KOMBI

Zrozumienie zasad działania różnych rodzajów kuponów bukmacherskich to klucz do wysokich wygranych z zakładów sportowych. Właśnie dlatego dziś skupimy się na podstawach i wyjaśnimy, czym różnią się kupony SOLO, AKO oraz KOMBI. Które z nich są najlepsze i od czego warto zacząć przygodę z zakładami u legalnych bukmacherów? Już odpowiadamy!

Zakłady bukmacherskie w internecie

Legalni bukmacherzy online oferują coraz więcej możliwości obstawiania wyników różnorodnych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, tenis, baseball, a nawet sporty motorowe czy e-sport. Poszczególne rynki zdarzeń są dostosowane do zasad oraz charakterystyki danego sportu, jednak wszystkie te opcje łączy jedno – niezależnie od wybranej dyscypliny każdy gracz może wybrać, jeden z rodzajów kuponów bukmacherskich – SOLO, AKO lub KOMBI.

SOLO, AKO, KOMBI: Jaka jest różnica?

Kupony pojedyncze, akumulowane i kombinacyjne to trzy podstawowe narzędzia, dzięki, którym gracze mogą obstawiać wyniki sportowe. Mimo iż cel pozostaje zawsze ten sam, to mechanika działania tych kuponów jest zupełnie odmienna. Zobacz, jak te różnice przekładają się na strategię typowania u legalnych bukmacherów.

Co to są kupony SOLO, AKO i KOMBI?

  • Kupon SOLO – najprostszy rodzaj zakładu bukmacherskiego. Na takim kuponie znajduje się tylko jedno wydarzenie z konkretnym wynikiem lub rezultatem.
  • Kupon AKO – czyli zakład akumulowany, to połączenie kilku typów bukmacherskich w jednym kuponie. Co ważne, każde ze zdarzeń musi okazać się trafione, abyś mógł zgarnąć potencjalną wygraną.
  • Kupon KOMBI – inaczej zakłady kombinacyjne, czyli takie, które łączą w sobie dwie powyższe opcje, a przy tym dają pewne pole marginesu popełnienia błędu – na przykład poprawne wytypowanie tylko trzech z czterech kuponów.

Kupon SOLO – idealny na początek

Zakład pojedynczy to najprostszy sposób typowania wyników sportowych. Na takim kuponie znajduje się tylko jedno zdarzenie z jednym konkretnym rezultatem – na przykład suma bramek powyżej 2.5. Prostota takiego zakładu sprawia, że daje on największe szanse na wygrane i właśnie dlatego jest to najczęściej wybierana opcja przez początkujących graczy. 

Warto jednak podkreślić, że kupony singlowe wykorzystywane są także przez zawodowców. Typy SOLO sprawdzają się przy obstawianiu zdarzeń z wysokimi kursami lub przy wysyłaniu kuponów z dużymi stawkami.

Kurs całkowity kuponu SOLO

Kurs całkowity takiego kuponu równa się wycenie konkretnego zdarzenia. Aby wyliczyć potencjalną wygraną z zakładu SOLO, wystarczy pomnożyć wybrany kurs przez stawkę, a następnie odjąć od wygranej podatek, który bukmacher musi odprowadzić w Twoim imieniu do Urzędu Skarbowego.

Jak obstawiać zakłady SOLO?

Prawdopodobieństwo wygranej wynosi tutaj 33,3% dla zakładów trójdrogowych i 50% w przypadku typów dwutorowych. Jak dodatkowo zwiększyć swoje szanse? Podstawą jest wybór dyscypliny, którą znasz, a następnie przeprowadzenie szczegółowej analizy przedmeczowej. Weź pod uwagę ostatnie wyniki, formę najważniejszych zawodników, rangę zawodów, a także same kursy bukmacherskie.

Kupon AKO – wysokie kursy i wygrane 

Kupony akumulowane to zdecydowanie najczęściej wybierany sposób obstawiania meczów u legalnych bukmacherów. Taki zakład oznacza wytypowanie przynajmniej dwóch różnych zdarzeń, a wszystko po to, aby zwiększyć kurs całkowity kuponu. Ten wyliczany jest przez pomnożenie przez siebie wszystkich kursów. To oznacza, że cztery spotkania z kursami 2.00 dają nam 16.00 PLN z każdej postawionej złotówki!

Ile zakładów może znaleźć się na kuponie AKO? Tutaj maksymalne limity różnią się u różnych bukmacherów – przykładowo w ETOTO będzie to nawet 20 różnych typów i wszystkie kursy zostaną przez siebie pomnożone. Dzięki temu za 1 PLN wygrasz kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych!

O czym należy pamiętać obstawiając kupon AKO?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że kupon AKO zostanie rozliczony jako wygrany tylko wtedy, gdy poprawnie wytypujesz wszystkie wyniki. Nawet jeśli trafisz 19 zdarzeń, a tylko jedno okaże się błędne, to kupon okaże się przegrany. To właśnie dlatego przy kuponach AKO tak ważne jest umiejętne korzystanie z opcji CASHOUT, czyli wcześniejszego zamykania kuponu. W ten sposób możesz zgarnąć część wygranej, bez obaw o to czy kolejne zdarzenia zakończą się po Twojej myśli.

Kupony KOMBI – coś dla zaawansowanych

Kupony kombinacyjne to najbardziej zaawansowany rodzaj zakładów bukmacherskich. Takie typowanie wymaga od gracza większego doświadczenia, zwłaszcza w umiejętnym zarządzaniu stawkami i kursami. Jak działają kupony KOMBI? Kupon kombinacyjny może łączyć w sobie zakłady pojedyncze i akumulowane, a przy tym skutecznie ograniczać ryzyko przegranej.

Kupony kombinacyjne – zasada działania

KOMBI w zakładach bukmacherskich składa się z tak zwanych bloków działających niczym kupony w kuponie. Taki blok może być zarówno zakładem SOLO, jak i AKO. To jakie zdarzenia oraz w jakich ilościach się tam znajdą, zależy już wyłącznie od gracza. Kolejnym krokiem jest obstawienie liczby bloków, które muszą zostać rozliczone jako poprawnie wytypowane, aby zgarnąć wygraną. Magą to być na przykład trzy bloki z czterech, dzięki czemu nawet jeśli jeden blok okaże się przegrany, to gracz i tak otrzyma wygraną.

Wybierz odpowiedni rodzaj zakładu i zacznij wygrywać

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z zakładami sportowymi, zrozumienie sposobu działania różnych rodzajów kuponów bukmacherskich jest kluczowe dla skutecznego obstawiania i regularnego wygrywania. Sam wybór między kuponem SOLO, AKO i KOMBI zależy od poziomu doświadczenia gracza, preferencji dotyczących ryzyka oraz zrozumienia różnych dyscyplin sportowych.

POLECANE

Banner