fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wybory prezydenckie w USA 2020 – jak typują bukmacherzy?

Najważniejsze i najbardziej skomplikowane wybory prezydenckie świata już niebawem. Wybory powszechne odbędą się 3 listopada, a posiedzenie Kolegium Elektorów 14 grudnia. Wybory w USA mają nieco inną formę niż w Polsce. Jak wyglądają? Kto faworytem bukmacherów? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Wybory prezydenckie w USA 2020 – na czym polegają?

W USA trochę inaczej wybiera się prezydenta niż w Polsce. W prawyborach dwie największe partie: Republikanie i Demokraci wybierają swojego kandydata. Kandydat niezależny również może wziąć udział w wyborach. Jednak nigdy taka osoba nie wygrała wyborów, poza pierwszym prezydentem USA, George’em Waszyngtonem. Kandydatem Republikanów jest urzędujący obecnie prezydent, Donald Trump. Natomiast u Demokratów walka trwa. Na naszej stronie ETOTO w dziale Polityka w USA przygotowaliśmy kursy bukmacherskie na zwycięzcę.

A zatem, kto wygra wybory w Stanach zdaniem bukmacherów? Faworytem jest Kamala Harris, na którą kurs wynosi 2.75. Na Amy Klobuchar przygotowaliśmy kurs bukmacherski 3.75. Na kolejną kandydatkę, którą jest Stacey Abrams kurs wynosi 5.00. Można jeszcze m.in. zagrać Elizabeth Warren po kursie 13.00, Hillary Clinton po kursie 19.00, czy Michelle Obama, na którą kurs wynosi 21.00.

Po wyborze kandydatów w pierwszy wtorek listopada wyborcy głosują na swoich kandydatów. Nie wybierają ich samych, tylko elektorów, którzy w pierwszy poniedziałek po drugiej środzie grudnia formalnie wybierają prezydenta. Kandydat, który zdobędzie większość w Kolegium Elektorskim zostaje prezydentem.

Wybrany prezydent składa obietnicę 20 stycznia w samo południe, chyba że ten dzień przypada w niedzielę, to wtedy ceremonia przesunięta jest na kolejny dzień. Prezydent przysięga na Biblię i dostaje tzw. atomowy guzik.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Cały świat chciałby poznać odpowiedź na to pytanie. Trzech ostatnich prezydentów sprawowało ten urząd przez dwie czteroletnie kadencje. Teraz również obecny prezydent USA jest faworytem. Na jego zwycięstwo kurs bukmacherski wynosi 1.76. Głównym rywalem jest Joe Biden, na którego kurs wynosi 2.25, można też zagrać, że nie zostanie prezydentem po kursie 1.60. Konkurencja zostaje daleko w tyle, kolejną Hillary Clinton można zagrać po kursie 34.00.

W dalszym ciągu nie wiadomo, kto będzie kandydował w wyborach prezydenckich w USA 2020 z ramienia demokratów, dlatego przygotowaliśmy zakład specjalny. Można zagrać wyłącznie na zwycięską partię, republikanów można zagrać po kursie 1.80, a demokratów po kursie 1.83.

Nie masz konta w ETOTO? Zarejestruj się, a my podwoimy Twój depozyt!