fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak obliczany jest cashout?

Cashout to funkcjonalność, która pozwala na zamknięcie zakładu przed zakończeniem zdarzenia. Jest to popularna opcja oferowana przez większość legalnych bukmacherów w Polsce. Korzystanie z tej funkcji pozwala na zabezpieczenie swojej inwestycji w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy nasz typ okaże się słuszny. Poniżej przedstawiamy, jak obliczany jest cashout oraz na czym polega jego działanie.

Jak działa cashout?

Cashout to usługa, która pozwala na zamknięcie zakładu jeszcze przed jego całkowitym rozstrzygnięciem. Dzięki temu nie musimy czekać do samego końca, by móc cieszyć się powodzeniem. Oczywiście ma to też swoją cenę, którą jest zmniejszenie wygranej sumy. Często jednak jest to najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami.

Najczęściej cashout dotyczy zakładów akumulowanych, czyli takich, które łączą kilka zdarzeń na jednym kuponie. Przyjmijmy hipotetycznie, że wniosłeś zakład 7-krotnie akumulowany, „weszło” Ci już 5 z 7 typów. W takim przypadku możesz zdecydować się na skorzystanie z cashoutu, aby zakończyć zakład przed rozstrzygnięciem pozostałych dwóch zdarzeń.

Obliczanie wartości cashoutu

Wartość cashoutu jest obliczana na podstawie kilku czynników, takich jak iloczyn kursu określonego przez zakłady bukmacherskie, wniesionej stawki i współczynnika. Zmienia się ona w czasie rzeczywistym, w zależności od aktualnej sytuacji na boisku, torze czy arenie. Im większe szanse na sukces, tym większa wartość cashoutu.

Aby obliczyć wartość cashoutu, bukmacher musi wziąć pod uwagę aktualny stan zakładu, zaktualizowane kursy na pozostałe zdarzenia oraz ryzyko związane z dalszym trwaniem zakładu. Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczną wartość cashoutu, którą otrzymasz w przypadku zakończenia zakładu przed zakończeniem zdarzenia.

Warto zaznaczyć, że cashout nie jest dostępny we wszystkich zakładach. Bukmacherzy zazwyczaj oferują go w przypadku zakładów przedmeczowych, zakładów na żywo oraz zakładów akumulowanych. Warto sprawdzić, czy dany bukmacher oferuje cashout w swojej ofercie, zanim zdecydujemy się na zawarcie zakładu.