Rashid Azzaiev, znany w świecie freak fightów jako „Brat Araba”, to postać kojarzona przede wszystkim z federacją PRIME MMA oraz środowiskiem związanym z Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim. W 2026 roku Azzaiev zadebiutował w klatce na gali SHORT PRIME MMA 3, a następnie został ogłoszony jako rywal Jacka Murańskiego na gali PRIME 17 w Częstochowie.
Rashid Azzaiev – kim jest, ile ma lat?
Rashid Azzaiev ma 37 lat i jest uczestnikiem polskiej sceny freak fightowej, występujący pod pseudonimem „Brat Araba”. Jest zawodnikiem z Polski, a jego trenerem jest Gabriel Al-Sulwi, znany szerzej jako „Arab”. Publiczne profile zawodnicze nie podają pełnych danych biograficznych, takich jak wiek, wzrost czy dokładna kategoria wagowa.
Azzaiev funkcjonuje przede wszystkim w przestrzeni PRIME SHOW MMA, czyli organizacji łączącej walki sportowe, freak fighty, konflikty medialne i pojedynki osób znanych z internetu. W przeciwieństwie do klasycznych zawodników MMA, jego rozpoznawalność nie opiera się na długim zawodowym rekordzie, ale na obecności w świecie freak fightów i powiązaniu z popularnym środowiskiem PRIME.
Skąd pseudonim „Brat Araba”?
Pseudonim „Brat Araba” bezpośrednio nawiązuje do relacji Rashida Azzaieva z Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim. To właśnie dzięki temu określeniu Azzaiev stał się bardziej rozpoznawalny wśród fanów freak fightów.
Warto jednak zaznaczyć, że w publicznych materiałach sam Azzaiev bywa przedstawiany również przez pryzmat własnej historii i tożsamości, a nie tylko jako osoba z otoczenia „Araba”. Jego profil instagramowy również używa komunikacji powiązanej z PRIME SHOW MMA i walkami freak fightowymi.
Rashid Azzaiev w PRIME MMA
Rashid Azzaiev pojawił się w federacji PRIME jako nowa twarz sceny freak fightowej. Jego pierwszą szerzej odnotowaną walką był pojedynek z Olafem „Farrleyem” Kasprzykiem na gali SHORT PRIME MMA 3, która odbyła się 7 marca 2026 roku w Iłowie.
Dla Azzaieva była to ważna walka z punktu widzenia rozpoznawalności, ponieważ występował jako zawodnik wchodzący dopiero na scenę freak fightów. Jego rywalem był jednak bardziej ograny w realiach internetowo-sportowej rywalizacji Olaf Kasprzyk.
Rashid Azzaiev vs Olaf „Farrley” Kasprzyk – wynik walki
Walka Rashid Azzaiev vs Olaf „Farrley” Kasprzyk zakończyła się zwycięstwem Kasprzyka przez nokaut. Wynik ten został potwierdzony przez kilka serwisów relacjonujących galę SHORT PRIME MMA 3.
Dla Azzaieva była to bolesna sportowo porażka, ale jednocześnie występ, który zwiększył jego obecność w przestrzeni freak fightów. W tego typu federacjach sama aktywność medialna, konfliktowość i potencjał promocyjny często są równie istotne jak bilans sportowy.
Rashid Azzaiev vs Jacek Murański na PRIME MMA 17
Największym medialnie wydarzeniem w karierze Rashida Azzaieva ma być pojedynek z Jackiem Murańskim na gali PRIME 17. Azzaiev został nowym rywalem Murańskiego. Gala PRIME 17 ma odbyć się w Częstochowie.