fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W jakim klubie obecnie gra Leo Messi?

Leo Messi to jedna z największych gwiazd światowej piłki nożnej. W ostatnich latach wiele działo się w jego karierze klubowej, co może wprowadzać w zakłopotanie niektórych kibiców. W poniższym tekście postaram się przybliżyć, w jakim klubie obecnie gra Messi, jakie były przyczyny jego odejścia z poprzedniej drużyny, jakie plany ma związane z przyszłością i wiele innych ciekawostek.

Messi w Paris Saint-Germain

Od sierpnia 2021 roku Lionel Messi jest piłkarzem Paris Saint-Germain. Zawodnik podpisał z francuskim klubem umowę na dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejny. Jak dotąd jego występy na boiskach Ligue 1 i Ligi Mistrzów są bardzo udane, co nie dziwi, biorąc pod uwagę jego ogromne umiejętności piłkarskie. Messi trafił do PSG za darmo, ponieważ nie przedłużył swojego kontraktu z FC Barceloną, a klub z Katalonii nie był w stanie zaoferować mu wystarczająco atrakcyjnej oferty finansowej.

Odejście z FC Barcelony

Messi spędził w FC Barcelonie aż 20 lat. Długi okres gry w jednym klubie w dzisiejszych czasach jest rzadkością, a Argentyńczyk zasłużył na miano legendy klubowej. Niestety, jego ostatnie sezony w Barcelonie były pełne napięć i konfliktów, co ostatecznie doprowadziło do jego odejścia.

Główną przyczyną konfliktów była sytuacja finansowa FC Barcelony. Klub był w kłopotach finansowych, a Messi był jednym z najwyżej opłacanych piłkarzy w drużynie. Zarząd klubu zaczął szukać oszczędności w wynagrodzeniach piłkarzy, co ostatecznie doprowadziło do konfliktu z Messim. Pomimo wielokrotnych prób przedłużenia kontraktu, zawodnik i klub nie doszli do porozumienia i Messi zdecydował się na odejście.

Wcześniejsze lata w FC Barcelonie

Lionel Messi dołączył do FC Barcelony jako 14-latek i szybko stał się jednym z najważniejszych graczy w drużynie. W ciągu 20 lat gry w klubie, zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. 7 Złotych Piłek. Messi był kluczowym zawodnikiem Barcelony w czasie jej największych sukcesów, takich jak wygrane Lig Mistrzów czy zdobycie mistrzostw Hiszpanii.

W jakim klubie obecnie gra Leo Messi?

Lionel Messi w Sierpniu 2021 zamienił FC Barcelonę na Paris Saint Germain.