fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wzrost Cristiano Ronaldo

Wzrost Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, pełne imię i nazwisko Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, urodzony 5 lutego 1985 roku w Funchal na Maderze, to portugalski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. Obecnie zawodnik Al-Nassr, z numerem 7 na koszulce, Cristiano Ronaldo ma wzrost 187 cm.

Ile wzrostu ma Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo ma 187 cm wzrostu.

Wczesne lata i kariera juniorska

Ronaldo zaczął swoją karierę piłkarską w młodym wieku, gdy jego ojciec, José Dinis Aveiro, był kierownikiem sprzętu dla lokalnego klubu Andorinha. Imię „Ronaldo” zostało dodane do imienia Cristiano na cześć ulubionego aktora ojca, Ronalda Reagana, który był także prezydentem Stanów Zjednoczonych. W wieku 12 lat Ronaldo przeniósł się na kontynentalną Portugalię, aby dołączyć do akademii piłkarskiej Sporting CP.

Kariera seniorska

Swoją seniorską karierę piłkarską Ronaldo rozpoczął w Sportingu CP, gdzie szybko zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich gigantów piłkarskich. Ostatecznie przeniósł się do Manchesteru United w 2003 roku za 12,24 mln funtów, co uczyniło go najdroższym nastolatkiem w historii angielskiej piłki nożnej. W Manchesterze United zdobył trzy tytuły mistrza Anglii, Puchar Anglii, dwa Puchary Ligi Angielskiej, Tarczę Wspólnoty, Ligę Mistrzów UEFA oraz Puchar Świata klubów FIFA.

W 2009 roku Ronaldo przeniósł się do Realu Madryt za rekordową wówczas sumę 80 mln funtów. W ciągu dziewięciu lat spędzonych w Madrycie, Cristiano zdobył wiele trofeów, w tym cztery tytuły Ligi Mistrzów UEFA, dwa mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Hiszpanii, trzy Superpuchary UEFA oraz trzy Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA.

Następnie Ronaldo dołączył do Juventusu Turyn w 2018 roku, gdzie zdobył dwa mistrzostwa Włoch, Puchar Włoch oraz Superpuchar Włoch. W 2022 roku zawodnik przeniósł się do klubu Al-Nassr.

 

POLECANE

 Banner