fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile trwał najdłuższy mecz piłki?

Najdłuższy mecz piłki nożnej

W historii piłki nożnej było wiele meczów, które trwały długo, ale najdłuższy z nich to spotkanie między drużynami SV Stockhausen i SV Nieder-Wiesen. Mecz odbył się w Niemczech w dniach 11-12 sierpnia 2017 roku i trwał aż 169 godzin. To wynik absolutny wśród wszystkich meczów piłki nożnej.

Zawody te były częścią akcji charytatywnej, a celem było ustanowienie rekordu Guinnessa w najdłuższym meczu piłki nożnej w historii. Na boisku zagrało w sumie 220 zawodników z różnych krajów, którzy zmieniali się co godzinę. W meczu padło 404 bramki, a wynik końcowy to 205:199 dla drużyny SV Stockhausen.

Rekordowy mecz piłki nożnej w Polsce

W Polsce najdłuższy mecz piłki nożnej odbył się w 2016 roku w Gdyni. Był to mecz charytatywny organizowany przez Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Mecz trwał 120 minut i zagrało w nim 22 drużyny, a na boisku pojawiło się ponad 200 zawodników.

Rekordowy mecz piłki nożnej bez dogrywki na Mistrzostwach Świata

Najdłuższy mecz piłki nożnej bez dogrywki w historii Mistrzostw Świata odbył się podczas turnieju w Katarze w 2022 roku. Było to spotkanie między Anglią a Iranem, które trwało aż 117 minut. W pierwszej połowie meczu sędzia doliczył 14 minut, a w drugiej połowie 3 minuty. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Podsumowanie

W piłce nożnej trwanie meczu zależy od wielu czynników, takich jak regulacje FIFA, przerwy na dogrzewanie, kontuzje, a także strategia drużyn. Najdłuższy mecz w historii piłki nożnej trwał 169 godzin, a odbył się w Niemczech w 2017 roku. W Polsce rekordowy mecz trwał 120 minut i odbył się w 2016 roku w Gdyni. Natomiast najdłuższy mecz piłki nożnej bez dogrywki w historii Mistrzostw Świata odbył się w Katarze w 2022 roku i trwał 117 minut.