fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Obstawianie meczy piłki nożnej – dlaczego cieszy się taką popularnością?

Piłka nożna to nasz narodowy sport i jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych świata. Ponad połowa globu interesuje się tym sportem a Mistrzostwa Świata przyciągają największe fale odbiorców przed telewizorami. Wywołuje ogromne emocje i to dzięki temu kochamy ten sport.

Obstawianie piłki nożnej. Co warto stawiać?

U legalnego bukmachera ETOTO znajdziesz pełno lig i jeszcze więcej zdarzeń dostępnych do stawiania na tę dyscyplinę sportową, jaką jest piłka nożna. Największą popularnością cieszą się zakłady dwu- czy trzy-torowe, zakłady na gole, handicapy, ale to nie wszystko. W ofercie ETOTO odnajdziecie pełno specjalnych zakładów dla piłki nożnej. Czasami lepszy wydaje się zakład 1X2, ale czasami warto wybrać coś innego, jak np. zakład na sumę goli.

 • 1X2 – najpopularniejszy z zakładów w piłce nożnej. Stawiasz tutaj na zwycięstwo drużyny wymienionej jako pierwsza, zazwyczaj jest to drużyna gospodarzy (1), remis (X), bądź zwycięstwo drugiego zespołu, którymi najczęściej jest drużyna gości (2). Zakłady te zazwyczaj nie wliczają ewentualnej dogrywki, chyba że jest to jasno zaznaczone podczas zawierania zakładu.
 • 1X 2X 12 – są to tzw. zakłady z „podpórką”. Przy 1X zakład będzie wygrany w przypadku zwycięstwa albo remisu pierwszej drużyny. Przy 2X nie mogą wygrać gospodarze, a przy 12 nie może paść remis, żeby zakład został rozliczony jako wygrany.
 • Bez remisu – przy tym rodzaju zakładu stawiasz na zwycięstwo jednej z drużyn. Dobrze wytypujesz – gratulujemy, wygrana trafi na Twoje konto. Natomiast jeśli padnie remis to otrzymasz od legalnego bukmachera ETOTO zwrot stawki jeśli był to kupon pojedynczy. W przypadku kuponu akumulowanego zdarzenie to zostanie rozliczne po kursie 1,00.
 • Poniżej/ powyżej – w tym zakładzie możesz postawić m.in. ile minimalnie zawodnicy zdobędą goli w spotkaniu, albo ich maksymalną ilość.
 • Szybkie rynki – nowość na polskim rynku legalnie działających zakładów bukmacherskich. Możesz postawić co wydarzy się w przeciągu najbliższej 1 lub 5 minut meczu piłki nożnej prowadzonej na żywo.
 • Zakłady specjalne – przy najważniejszych spotkaniach zespół bukmacherów przygotowuje pełno specjalnych zdarzeń. Możesz np. postawić w jaki sposób zostanie zdobyta bramka przez danego zawodnika czy też ile celnych strzałów odda w spotkaniu.

Sprawdź, jakie mamy promocje, żeby zwiększyć wygraną i zminimalizować ryzyko przegranej!

Co to handicap?

W obstawianiu meczy piłki nożnej jest to zakład, w którym przed postawieniem zakładu dopisujemy określoną ilość bramek danemu zespołowi. Przykładowo handicap (-2) oznacza wygraną danego zespołu różnicą minimum trzech bramek. Dzięki temu, kiedy słaba drużyna gra z mocniejszym rywalem zakład staje się bardziej atrakcyjny. Zakłady te dodają futbolowym rozgrywkom dodatkowe emocje. Możesz jeszcze stawiać handicap na rzuty rożne, celne strzały bądź faule.

Zobacz nasze zasady zakładów!

Zakłady w piłce nożnej: na co zwrócić uwagę?

Warto dokonać analizy przed postawieniem kuponu. Na co zwrócić uwagę w obstawianiu meczy piłki nożnej, już wyjaśniamy:

 • Statystyki – piłka nożna w liczbach. Są one ogromną bazą wiedzy przy stawianiu zakładów bukmacherskich i to na nie powinniśmy zwrócić największą uwagę. Pod uwagę powinniśmy brać grę na własnym stadionie i na wyjeździe obu zespołów. Warto też zwrócić uwagę na ilość strzelanych goli, czy też bezpośrednie starcia pomiędzy klubami piłkarskimi. Można wtedy postawić zakład na sumę goli, albo na kartki.
 • Obecna forma zawodników – nawet najlepszym drużynom ciężko jest utrzymać wysoką formę przez cały sezon. Powinniśmy zwrócić uwagę, które zespoły aktualnie najlepiej radzą sobie i na tej podstawie wybierać swoje typy. Ciekawą opcją wydaje się również granie przeciwko zespołowi, który gra poniżej oczekiwań w ostatnim czasie.
 • Kadra – przed postawieniem kuponu warto zwrócić uwagę na zawieszenia czy kontuzje zawodników. Podczas okienka transferowego warto przyjrzeć się wzmocnieniom i stratom.
 • Motywacja – kluczowe spotkania dla danego zespołu z pewnością dodają zawodnikom przysłowiowego „kopa” do gry. Zespoły walczące o mistrzostwo albo utrzymanie poważniej podejdą do spotkania. Zespoły, które już o nic nie grają mogą podejść lekceważąco do spotkania. Motywacji z pewnością dodają derby, w których atmosfera zawsze jest gorąca.
 • Dodatkowe czynniki – możemy tu zaliczyć konflikty zawodników z zarządem, albo warunki atmosferyczne. Przykładowo przyzwyczajeni do ciepłego klimatu zawodnicy Barcelony nie będą się czuli dobrze podczas pojedynku rozgrywanego podczas mrozów w Rosji.