fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce – typy bukmacherskie

Już 10 maja miliony Polaków ruszą do urn, żeby wybrać swojego kandydata na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jeden z najważniejszych wyborów jakie muszą w tym roku dokonać obywatele. Macie swojego kandydata? Zapoznajcie się z naszymi typami.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020 – kiedy się odbędą?

Przez niebezpieczeństwo związane z koronawirusem wiele osób chciałoby, żeby wybory prezydenckie 2020 w Polsce odbyły się w innym terminie. 5 lutego obecnego roku marszałek sejmu zarządziła, że I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja 2020 roku, a ewentualna II tura miałaby się odbyć 2 tygodnie później, 24 maja. Na ten moment nic nie wskazuje na zmianę terminów. Czy tak pozostanie? Można to legalnie typować w naszym serwisie ETOTO w zakładce Polityka w Polsce. Kurs na to, że wybory odbędą się w pierwotnym terminie, wynosi 2.85, a na to, że ten termin zostanie przesunięty – 1.37.

Kandydaci – na kogo głosować?

Każdy ma swojego kandydata i na innego zagłosuje. Pamiętajmy jednak, że zakłady bukmacherskie to nie urna i online nie musisz głosować na swojego faworyta, tylko stawiasz na tego, którego uważasz za faworyta do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Polsce 2020.

Andrzej Duda – kurs 1.35
Jest to obecnie urzędujący prezydent. Cieszy się on największym zaufaniem wśród polityków, przewodzi w rankingach przeprowadzanych przez CBM Indicator. Ma konserwatywne poglądy i poparcie od Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Kidawa-Błońska – kurs 3.55
Kandydatka Platformy Obywatelskiej. W przeszłości pełniła funkcję marszałka sejmu. Ma poglądy neoliberalne i proeuropejskie. Czy nasz kraj jest gotowy, żeby krajem rządziła przedstawicielka płci pięknej?

Szymon Hołownia – kurs 12.00
Jedyny niezależny wśród kandydatów. Znany głównie z programu rozrywkowego „Mam Talent”, gdzie był prezenterem. Publikował artykuły m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „Newsweek Polska”, czy „Rzeczypospolitej”. Przypomina Pawła Kukiza z poprzednich wyborów, czy pójdzie podobną drogą i założy partię polityczną?

Władysław Kosiniak-Kamysz – kurs 14.00
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ma doświadczenie jako minister pracy i polityki społecznej.

Robert Biedroń – kurs 55.00
Startuje w wyborach z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przedstawiciel partii lewicowych. Nie cieszy się sporym zaufaniem wyborców, ponieważ przed wyborami do Europarlamentu zapewniał, że zrzeknie się mandatu, jednak w dalszym ciągu jest europosłem. Znany jest z walki o tolerancję społeczną.

Krzysztof Bosak – kurs 75.00
Najmłodszy z kandydatów, a mimo to już od 15 lat obecny w polskiej polityce. Przedstawiciel Konfederacji. Znany jest z poglądów prawicowych, wolnorynkowych i eurosceptycznych.

Kto wygra wybory prezydenckie w Polsce? Faworyci

Patrząc na kursy bukmacherskie, zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Polsce 2020 jest obecnie urzędujący prezydent. Kandydatów do zastąpienia jest wielu, dlatego przygotowaliśmy jeszcze zakład specjalny. Na naszej stronie legalnie działającego bukmachera ETOTO możecie postawić czy Andrzej Duda ponownie zostanie prezydentem. Kurs na to, że ktoś inny go zastąpi wynosi 2.95.

Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich? Zarejestruj się i skorzystaj z oferty powitalnej, w której zamieniamy 100 zł na 300 zł! Sprawdź także, kto wygra wybory w Stanach Zjednoczonych zdaniem bukmacherów.

POLECANE

Banner