fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Letnie igrzyska olimpijskie 2020 – przełożone na rok 2021

Letnie Igrzyska Olimpijskie to międzynarodowe zmagania sportowe, którym przyglądają się kibice na całym świecie. Początki zawodów datuje się na rok 776 p. n. e., kiedy to zawody odbywały się w starożytnej greckiej Olimpii. Wydarzenie to było o tyle istotne, że na czas jego trwania przerywano wszelkie wojny. Obecnie nowożytne igrzyska rozgrywa się od 1896 roku, kiedy to gospodarzem sportowego święta byli ponownie Grecy. Od tamtej pory co cztery lata odbywają się najważniejsze w karierach wszystkich sportowców zawody.

Igrzyska Olimpijskie 2020 już przed startem odcisnęły swój ślad w historii

W ciągu ponad stuletniej historii nowożytnych olimpiad tylko pięciokrotnie zdarzyło się odwołanie ich terminu. Mowa tu zarówno o edycjach letnich, jak i zimowych. Zmiana terminu igrzysk na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa obecnej na całym świecie jest pierwszą taką sytuacją w historii współczesnego sportu. Igrzyska Olimpijskie 2020 miały się odbyć w Tokio. Kibice, a wśród nich także osoby typujące zakłady bukmacherskie muszą wykazać się nie lada cierpliwością. Szczególnie że rywalizacja w Japonii zapowiada się niezwykle emocjonująco pod względem sportowym.

Rywalizacja o prestiżowe miejsca wkracza także w nowe dyscypliny

MKOL podczas igrzysk w Tokio postanowił urozmaicić rywalizację sportową, dodając konkurencje. Wśród nich znalazło się miejsce między innymi dla koszykówki 3×3, mixta w tenisie stołowym, freestyle w wykonaniu kolarzy BMX, czy chociażby nowych dystansach i konfiguracjach w pływaniu. Debiut zaliczą również sporty takie jak: karate, skateboarding, baseball, wspinaczka sportowa, a także surfing.

Wraz z walką o czołowe lokaty w trakcie trwania imprezy toczy się rywalizacja w klasyfikacji medalowej państw. Co cztery lata stawia się Stany Zjednoczone w roli faworytów do zgarnięcia największej ilości medali podczas zmagań. Nie inaczej jest tym razem. Amerykanie wraz z Chinami i Wielką Brytanią przodują w spekulacjach. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ od wielu edycji państwa te zdobywają największą ilość miejsc na podium spośród światowej stawki.

Polskie nadzieje na złoto

Równie emocjonująco zapowiada się występ polskich sportowców. Nadzieje rozbudzają wyniki poszczególnych drużyn oraz zawodników w sezonach międzyolimpijskich. Jednak, aby zostały spełnione największe marzenia i w ich karierach wszystko zależy od dyspozycji dnia oraz wyników konkurencji. Największe szanse medalowe upatruje się w naszej kadrze wśród siatkarzy. Drużyna Vitala Heynena będzie miała okazję do powtórzenia sukcesu sprzed lat, kiedy to reprezentacja pod wodzą Huberta Wagnera sięgnęła po złoto w Montrealu w 1976 roku. Igrzyska Letnie 2020 to także szansa na zapisanie się w historii światowego sportu dla polskich lekkoatletów. W roli faworytów po olimpijskie złoto wymienia się Pawła Fajdka, Adama Kszczota, czy też Marcina Lewandowskiego. Być może za rok ci sportowcy staną się legendarnym zespołem na miarę Wunderteam.

Nowożytne i jednocześnie nowoczesne Igrzyska Olimpijskie

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio według wszelkich zapowiedzi będą stały na najwyższym poziomie pod względem bezpieczeństwa, technologii oraz cyfryzacji. Japonia znana jest jako kraj innowacji i postępu technologicznego. Dlatego też zapowiedzi dotyczące rozmieszczenia specjalnych kamer z funkcją rozpoznawania twarzy, możliwość śledzenia rywalizacji w rozdzielczości 8K oraz korzystania z nowoczesnej technologii 5G rozpalają oczekiwania. Każdy sympatyk sportu ma nadzieję, że czekają nas wyjątkowe zawody sportowe, które zapiszą się na stałe na kartach sportu międzynarodowego oraz w pamięci wszystkich kibiców.

POLECANE

Banner